WYCIECZKA DO TEATRU NARODOWEGO

31 maja 2016 roku klasa 5 wybrała się do Teatru Narodowego na lekcję " Za kulisami". Teatr Narodowy to najstarszy, obecnie istniejący, teatr w Polsce, założony w 1765 roku przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Po 251 latach uczniowie klasy 5 mieli okazję sprawdzić, jak Teatr Narodowy wygląda od kulis.

Dzięki przemiłej pani przewodnik uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o tajemnicach Teatru Narodowego, zobaczyli możliwości techniczne dużej sceny, zwiedzili nie tylko Salę i Scenę Bogusławskiego czy Scenę Studio, ale i niezwykle ciekawe zakamarki teatru, zobaczyli rekwizyty z kilku przedstawień oraz sposób przygotowania scenografii do nowego przedstawienia. Poznali również niezwykle ciekawą historię Teatru Narodowego, określaną często jako historię pożarów. Nieznana dotąd przestrzeń teatru zrobiła na nich ogromne wrażenie.

Jedyne, co jeszcze koniecznie muszą zrobić, to wybrać się na jedno z przedstawień. Ale to już w przyszłym roku szkolnym...